Artykuł sponsorowany

Brodzik jako nieoceniony element łazienki

Brodzik jako nieoceniony element łazienki

Brodziki to istotny element wyposażenia łazienek, który często pozostaje w cieniu popularniejszych rozwiązań, takich jak kabiny prysznicowe czy wanny. W tym artykule przyjrzymy się bliżej trzem aspektom związanym z brodzikami - materiałom, z których są wykonane, rodzajom montażu oraz możliwościom aranżacyjnym.

Materiały wykorzystywane do produkcji brodzików

Brodziki produkowane są z różnych materiałów, które mają wpływ na ich trwałość, wytrzymałość oraz estetykę. Najpopularniejszym materiałem jest akryl sanitarny - lekki i łatwy w obróbce, a jednocześnie odporny na zabrudzenia i zarysowania. Brodziki akrylowe są także przyjemne w dotyku oraz szybko się nagrzewają. Innym materiałem jest stal emaliowana - bardziej trwała i wytrzymała niż akryl, ale też cięższa i mniej elastyczna. Brodziki wykonane z tego materiału są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wysokich temperatur. Coraz większą popularność zdobywają także brodziki z kompozytów mineralnych, takich jak marmur czy kwarce. Są one niezwykle trwałe, odporne na zarysowania oraz łatwe w utrzymaniu czystości.

Rodzaje montażu brodzików

W zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości aranżacyjnych, producent brodzików oferuje różne sposoby montażu. Brodzik niskoprofilowy to rozwiązanie, które pozwala na niemal całkowite wtopienie brodzika w podłogę, dzięki czemu prysznic staje się bardziej przestronny i komfortowy. Brodzik półwysoki to opcja dla osób, które chcą zachować nieco większą głębokość basenu, ale jednocześnie uniknąć wysokich progów. Wreszcie brodzik wysoki to klasyczne rozwiązanie z wyraźnym progiem, które sprawdza się zwłaszcza w przypadku małych łazienek oraz tam, gdzie konieczne jest zachowanie szczelności konstrukcji. 

Aranżacje z wykorzystaniem brodzików

Brodziki dają wiele możliwości aranżacyjnych, pozwalając na tworzenie różnorodnych przestrzeni łazienkowych. W ostatnich latach bardzo modne stały się brodziki o nieregularnych kształtach, takich jak owalne czy faliście wygięte. Pozwalają one na wprowadzenie do wnętrza łazienki nieco bardziej organicznych form, które doskonale współgrają z naturalnymi materiałami, takimi jak kamień czy drewno. Brodziki w jaskrawych kolorach to kolejny trend, który pozwala na wprowadzenie do łazienki energetyzujących akcentów oraz ożywienie monochromatycznych aranżacji. Warto również zwrócić uwagę na brodziki z efektem kamienia - ich faktura oraz wygląd sprawiają, że stają się one nie tylko praktycznym elementem łazienki, ale także dekoracyjnym dodatkiem

Brodziki z różnorodnością wzorów i tekstur

Współczesne brodziki dostępne są także z różnorodnymi wzorami i fakturami na powierzchni, co pozwala na dodanie indywidualnego charakteru do łazienki. Brodziki z antypoślizgowymi powierzchniami zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania z prysznica, a jednocześnie stanowią ciekawy element dekoracyjny. Wzory takie jak mozaika czy geometryczne kształty mogą dodać nowoczesności wnętrzu, podczas gdy brodziki z imitacją drewna wprowadzą do łazienki ciepło i przytulność.

Brodziki zintegrowane z kabinami prysznicowymi

Brodziki można także łączyć z kabinami prysznicowymi, tworząc spójne i funkcjonalne rozwiązania. Kabiny prysznicowe z brodzikami zintegrowanymi pozwalają na lepsze wykorzystanie przestrzeni oraz zachowanie estetyki wnętrza. Dostępne są również brodziki z wbudowanymi siedziskami, które umożliwiają komfortowe korzystanie z prysznica, szczególnie dla osób starszych czy mających problemy z poruszaniem się.